Poprzednia Strona INSTRUKTORZY I ASYSTENCI Strona domowa


sempai Mirosław Cegła sempai Mirosław Cegła

  • Członek Centrum KOBUDO KENKYUKAI
  • Główny instruktor w Harukaze Dojo (Pokój)1 Kyu Judo
2 Kyu Goshin jujutsu


Mirosław Cegła - swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w 1975 roku, gdy zapisał się do sekcji Judo działającej przy klubie sportowym Gwardia Opole. Początkowo trenował pod okiem trenera Longina Cholewy, a następnie trenera Dodziana. W owym czasie brał udział (jako członek specjalnej grupy judoków stworzonej do pokazów) w wielu pokazach samoobrony na terenie województwa opolskiego i nie tylko.

Startował w wielu zawodach krajowych i zagranicznych, zdobywając medale i dyplomy, które potwierdzają ciężką pracę, wysiłek oraz litry wylanego potu na macie.

Niestety z uwagi na pracę zawodową i życie rodzinne w roku 1983 zakończył sportową karierę i przygodę z Judo. Nie przestał jednak trenować całkowicie, indywidualnie dbał o kondycję oraz zaczął się szkolić w samoobronie.

Z Erykiem Murlowskim pierwszy raz spotkał się w 1976 roku, kiedy ten zapisał się na zajęcia Judo do Gwardii Opole. Od razu przypadli sobie do gustu, co zaowocowało szczerą przyjaźnią na wiele lat. W przeciągu tego okresu spotykali się wiele razy na dyskusjach na różne tematy i wymianie doświadczeń. Doskonale się rozumieli i planowali zacieśnić współpracę co skutkowało powołaniem do życia ośrodka działającego w ramach Stowarzyszenia KOBUDO KENKYUKAI o nazwie Harukaze Dojo. Głównym instruktorem ośrodka został Mirosław Cegła, a siedzibą i miejscem działania miejscowość Pokój.

Powrót do listyPoprzednia Strona   Strona domowa