Poprzednia Strona SEMINARIA, KURSY I SZKOLENIA Strona domowa


Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walk i technik Interwencji
Funkcjonariuszy Służb Mundurowych
oraz
XXVI Gasshuku YAWARA - Kraków 2011



W dniach 26-27 luty 2011 na hali "Wisły" Kraków odbyło się Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walk i Technik Interwencji zorganizowane pod honorowym patronatem Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie. Organizatorem seminarium była firma Active Star z Krakowa, zajmująca się kształceniem instruktorów sztuk walk i strzelectwa, SEKCJA 4 - Skierniewickie Stowarzyszenie Ju-Jitsu oraz Centrum Jujutsu - Aikijujutsu KOBUDO KENKYUKAI.

Oprócz doskonalenia technik oraz wymiany doświadczeń, seminarium było ukierunkowane na podnoszenie kwalifikacji kadr w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa Mistrzostw EURO 2012. W seminarium brało udział około 200 osób z całej Polski zarówno związanych ze służbami mundurowymi jak i tylko chcących podnieść swoje kwalifikacje z zakresu samoobrony. Seminarium było okazją do wymiany doświadczeń z zakresu działań stosowanych w ramach różnych systemów obrony, interwencji i sportów walki, w tym obezwładniania osób niebezpiecznych. Praca z instruktorami prowadzącymi była podzielona na małe grupki (25-35 osób) co dawało możliwość przećwiczenia bardzo dużej ilość technik interwencyjnych i samoobrony. Najliczniejszą grupę (V) tworzyli ćwiczący yawara, czyli uczestnicy XXVI gasshuku Yawara. Byli to instruktorzy i studenci z ośrodków krajowych jak: Chrzelice, Białystok, Andrychów, Opole, Wrocław, Gdańsk, Kalisz, oraz z Niemiec i Anglii.

Głównym gościem Honorowym i prowadzącym zajęcia był Hanshi Terry Wingrowe - specjalista wyszkolenia brytyjskich jednostek SAS i Policji, nauczający yawara i jujutsu w Polsce już od 22 lat.

Ponadto zajęcia z grupami prowadzili:

prof. gen. Vladimiras Lisicynas - Antyikriminal Antiterrorist World Organization Spetsnaz Global - szkoleniowiec litewskich oddziałów spetznazu i Policji Litewskiej

płk Philippe Floch - szkoleniowiec Żandarmerii i Policji Francuskiej

ppłk Mirosław Kuświk - Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej (wraz z wykładowcami i instruktorami ośrodka

mjr Arkadiusz Kups - Combat 56 - selekcjoner jednostki GROM

chor. Tomasz Raziuk - Combat 1 - Kwatera Główna Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego

insp. Jan Dobrzyjałowski - Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Krzysztof Pytlak 10 dan Yama Ryu aikijujitsu

Marek Rudzki 9 dan - Prezes Polskiego Centrum Goshin ryu Wrocław

Eryk Murlowski - Prezes Centrum Kobudo Kenkyukai i założyciel Shinyo Shinden ryu

Paweł Nerć 7 dan - Klan Shizoku ryu jujitsu

Oleksandr Gorbatiuk - Mistrz Sambo Sistiema - Ukraina

por. Leszek Kołtun - Mistrz Świata Kickboxingu, funkcjonariusz Służby Więziennej

Gościem Honorowym seminarium był prof. dr Tadeusz Ambroży - szkoleniowiec w zakresie Ju-Jitsu i wykładowca akademicki. W zajęciach wzięli udział funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej, Straży Miejskich, SPAP, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Więziennej, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, 25 Brygady Kawalerii Powietrznodesantowej z Tomaszowa Mazowieckiego, żołnierze Kwatery Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-wschodniego i inni. Na seminarium byli obecni również obserwatorzy - przedstawiciele różnych środowisk i służb, w tym funkcjonariusze KGP, ABW i CBA oraz goście honorowi - m.in. płk Krzysztof Trela (Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie), mjr Renata Niziołek (Dyrektor AŚ Kraków-Podgórze), mjr Jacek Mróz (Dyrektor ZK Kraków Nowa Huta) oraz płk Marek Sokołowski (Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznodesantowej z Tomaszowa Mazowieckiego).







Powrót do listy

Eryk Murlowski


Poprzednia Strona   Strona domowa